Časté otázky

Vďaka viac ako 21-ročnej praxi a viac ako 20.000 realizáciou v celej Slovenskej a Českej republike sme si vybudovali značnú vedomostnú databázu možných problémov a ich riešení, ako pre oblasť fúkanej minerálnej izolácie, tak i pridružených oblastí zateplenia domov.

Na najčastejšie otázky našich klientov odpovedáme nižšie, ale všetkým vám odporúčame nahliadnuť do bohatej zbierky fotografií a videoklipov, pretože obrázok vám napovie viac.

Nezáväzná objednávka

Mám drevený strop s dutinou. Ako zabezpečíte, že sa izolácia dostane všade?

Izolujeme maximálne na 4m ďaleko od vstupného otvoru tak, aby sme mali 100% istotu, že izolácia bude všade. K realizácii používame špeciálne zrkadlá na vizuálnu kontrolu zafúkania. Máme skúsených pracovníkov (viac ako 12 tisíc realizácií od roku 1995).

Keď to nafúkate, dá sa po izolácii chodiť?

Nedá. Izolácia patrí do skupiny mäkkých izolačných materiálov, po ktorých sa všeobecne nedá chodiť, rovnako ako po izolačných rohožiach. Ak ale klient potrebuje pochôdznosť, máme pre neho izolačnú podlahu.

Žerú vašu izoláciu myši?

Nežerú. Hlodavcom minerálna izolácia nechutí, nie je napustená žiadnou chémiou. Treba však upozorniť, že to nie je prostriedok proti hlodavcom. Je potrebné zabezpečiť, aby sa do priestoru povaly žiadne hlodavce ani iné zvieratá nedostali, mohlo by dôjsť k poškodeniu izolácie.

Ako sa správa materiál, keď do neho zatečie voda?

Materiál je dokonale odolný proti vode, preto po navlhnutí opäť vyschne, voda ho nezničí. Čo je dôležité, že nezmení vlastnosti. Dokonca izoluje aj ako mokrý, ale nie tak dobre.

Čítal som, že si u vás môžem zabezpečiť "zameranie". Čo to je?

Poskytujeme ho bezplatne a nezáväzne. Príde technik, pozrie sa na strop vášho domu, premeria ho a môže (ale nemusí, ak o to nebudete mať záujem) vám vypočítať, aká by bola do zateplenia investícia. Rozhodne odporúčame.

Ako sa dozviem, koľko to stojí?

Najlepšie je zavolať na našu bezplatnú poradenskú linku alebo poslať e-mail a zaistiť si "zameranie" s naším odborníkom. Každý dom je iný a vyžaduje individuálny návrh opatrení, prípravy a pod. Preto nie je možné príslušné informácie oznámiť do telefónu. Kvalitný lekár tiež nedokáže ordinovať po telefóne.

Musím platiť v hotovosti alebo beriete aj karty?

Platobné karty zatiaľ neberieme, ale je možné dohodnúť si platbu na faktúru. V tom prípade vyžadujeme spísanie zmluvy o dielo a zaplatenie zálohy vopred. Ak sa platí v hotovosti, je to po ukončení realizácie a bez zálohy.

Aký čas vopred si musím izoláciu zaistiť. Chcem to ešte do tohtoročnej zimy.

Čo najskôr a pokiaľ možno hneď na jar. Máme voľnejšie, štartuje stavebná sezóna a môžete si vybrať lepší termín na realizáciu. Pred zimou realizujeme aj viac ako 7 tis. m3 izolácie za jeden mesiac a musíme rozširovať výrobu. Na jar a v lete je to viac v pokoji.

Akú mi dáte záruku?

Na rodinné domy dávame štandardne záruku 10 rokov.

Nezáväzná objednávka

Akčné ponuky a zľavy