Časté otázky

Vďaka dlhoročnej praxi a viac ako 24 500 zrealizovaných zákaziek v Slovenskej a Českej republike sme si vybudovali značnú znalostnú databázu možných problémov a ich riešení v oblasti fúkanej minerálnej izolácie, ale aj v pridružených oblastiach týkajúcich sa zateplenia domov.

Na najčastejšie otázky našich klientov odpovedáme nižšie, ale všetkým vám odporúčame nahliadnuť do bohatej zbierky fotografií a videoklipov, pretože obrázok vám napovie viac:

Mám drevený strop s dutinou. Ako zabezpečíte, že sa izolácia dostane všade?

Izolujeme maximálne vo vzdialenosti 4 metrov od vstupného otvoru tak, aby sme mali 100% istotu, že sa izolácia dostane všade. K realizácii používame špeciálne zrkadlá na vizuálnu kontrolu zafúkania. Máme skúsených pracovníkov (viac ako 24 tisíc realizácií od roku 1995).

Staviam bungalov. Unesie strop izoláciu?

Áno, fúkaná izolácia MAGMARELAX® má optimálnu objemovú hmotnosť 33kg / m³. Nehrozí teda poškodenie sadrokartónových podhľadov. Každú konštrukciu individuálne posúdi náš technik a navrhne optimálnu výšku izolácie, aby nedošlo k preťaženiu stropu. Pri novostavbách štandardne odporúčame výšku okolo 35 cm.

Je možné cez izoláciu urobiť prestupy na elektriku? Možno s izoláciou manipulovať?

Je lepšie mať všetky prestupy hotové ešte pred fúkaním izolácie. Avšak aj dodatočnú inštaláciu napr. elektrických káblov či vzduchotechniky možno u väzníkových konštrukcií vykonať, je potrebné počítať s čiastočnou stratou tepelnoizolačných vlastností.

A svetlá či káble?

Káble v izolácii môžu byť bez problémov. Samotné teplo zo svetla izolácii nijako nevadí. Materiál je nehorľavý.

Nezáväzná objednávka

Keď to nafúkate, dá sa po izolácii chodiť?

Nedá. Izolácia patrí do skupiny mäkkých izolačných materiálov, po ktorých sa všeobecne nedá chodiť, rovnako ako po izolačných rohožiach. Ak ale klient potrebuje pochôdznosť, máme pre neho izolačnú podlahu.

Žerú vašu izoláciu myši?

Nežerú. Hlodavcom minerálna izolácia nechutí, nie je napustená žiadnou chémiou. Treba však upozorniť, že to nie je prostriedok proti hlodavcom. Je potrebné zabezpečiť, aby sa do priestoru povaly žiadne hlodavce ani iné zvieratá nedostali, mohlo by dôjsť k poškodeniu izolácie.

Je materiál zdravotne nezávadný?

Áno je. Jedná sa o prvovýrobok bez akýchkoľvek zdraviu škodlivých látok. Na rozdiel od papiera či minerálnych recyklátov neobsahuje MAGMARELAX® žiadne zvyšky formaldehydových lepidiel či iných karcinogénnych látok.

Ako sa správa materiál, keď do neho zatečie voda?

Materiál je dokonale odolný proti vode, preto po navlhnutí opäť vyschne, voda ho nezničí. Čo je dôležité, že nezmení vlastnosti. Dokonca izoluje aj ako mokrý, ale nie tak dobre.

Nezáväzná objednávka

Čítal som, že si u vás môžem zabezpečiť "zameranie". Čo to je?

Poskytujeme ho bezplatne a nezáväzne. Príde technik, pozrie sa na strop vášho domu, premeria ho a môže (ale nemusí, ak o to nebudete mať záujem) vám vypočítať, aká by bola do zateplenia investícia. Rozhodne odporúčame.

Ako sa dozviem, koľko to stojí?

Najlepšie je zavolať na našu bezplatnú poradenskú linku alebo poslať e-mail a zaistiť si "zameranie" s naším odborníkom. Každý dom je iný a vyžaduje individuálny návrh opatrení, prípravy a pod. Preto nie je možné príslušné informácie oznámiť do telefónu. Kvalitný lekár tiež nedokáže ordinovať po telefóne.

Akú formu úhrady uprednostňujete?

Uprednostňujeme platby bankovým prevodom. Ak však nie je možné bezhotovostný spôsob úhrady vykonať, je možné zaplatiť cenu diela poštovou poukážkou. V niektorých prípadoch požadujeme úhradu zálohy vopred a následne doplatok po vykonaní a odovzdaní diela. Platobné karty zatiaľ neprijímame.

Aký čas vopred si musím realizáciu izolácie zaistiť. Chcem to stihnúť ešte do tohtoročnej zimy.

Čo najskôr a pokiaľ možno hneď na jar. Máme voľnejšie, stavebná sezóna štartuje a môžete si vybrať lepší termín realizácie. Pred zimou realizujeme aj viac ako 3 tis. m3 izolácie za jeden mesiac a musíme rozširovať výrobu. Na jar a v lete je to viac v pokoji.

Akú mi dáte záruku?

Na rodinné domy dávame štandardne záruku 10 rokov.

Nezáväzná objednávka

Akčné ponuky a zľavy