Dutá strecha panelových domov

 • Premŕza vám v zime byt?
 • Nemôžete v ňom udržať teplo?
 • Platíte veľa za vykurovanie?

Ak bývate v paneláku a byt vám v zime chladne, máme pre vás riešenie. Zateplite strop svojho domu fúkanou izoláciou MAGMARELAX®. Dokážeme využiť dutinu v streche a účinne ju vyplniť izoláciou. Nemusíte montovať izolačné podhľady ani rozoberať celú strechu. Za jeden deň máte hotovo a to všetko bez starostí a neporiadku. Znamená to, že teplo stúpajúce nahor už nebude ďalej unikať z vášho bytu preč. V zime budete mať príjemné teplučko a ešte ušetríte za vykurovanie. V lete vás naopak izolácia ochráni pred vysokými teplotami v byte.

Dutá strecha panelových domov

Vrchný panel strechy
Dutina, kam sa musí vliezť
Milan v dutine panelovej strechy
Hadica dopravujúca izoláciu
Nafúkaná základná vrstva MAGMARELAX®ROCK

Prezrite si fotogalériu z realizácie

Najväčšie výhody:

 • Odstráni chladnutie bytu najmä v zime
 • Ušetrí vám za vykurovanie
 • Nemusíte rozoberať celú strechu
 • Bez neporiadku a lešenia
 • Rýchlo hotové – za 1 deň s otvorením a zatvorením strechy
 • Možnosť pridať odvetrávacie prvky do strechy – ak je potrebné
 • Okamžitý efekt – už v priebehu izolácie je poznať rozdiel
 • Rýchlo návratná investícia, ktorá zarába už nasledujúcu zimu
Nezáväzná objednávka

Izolácia panelákových striech s prieleznou dutinou

História

Panelové domy patria v bývalom Východnom bloku k veľmi často používaným stavbám. Od 70. rokov minulého storočia zaisťujú bývanie desaťtisícom občanov našej republiky. Bývanie v „paneláku“ má svoje výhody, ale tiež problémy. Medzi nevýhody patrí bývanie na vyšších poschodiach pod strechou. Jednak je to vysoko, najmä keď tam nie je výťah, jednak v bytoch často býva zima a nedajú sa účinne vykúriť. Je to dôsledkom konštrukcie striech, ktoré neboli dimenzované na dnešné ceny tepla. Ak teda izolačné vlastnosti strechy nezlepšíme, nemožno ani hovoriť o možných úsporách za kúrenie.

Kde to ide jednoducho a kde zložito

Ak má panelový dom strechu s dutinou, ktorá je prielezná, môže sa využiť moderná technológia magmarelaxových fúkaných izolácií. Do strechy sa vyreže niekoľko otvorov (to vždy zabezpečuje odborná firma, schopná takisto opraviť izoláciu proti vode) a nekvalitná vrstva sa prefúka novou izoláciou. To je technicky náročné, ale rýchle a overené riešenie. Problém nastáva u striech, kde je dutina malá cca 25 cm a menšia. Tieto strechy je treba izolovať na hornej strane, čo je technicky náročnejšie a tiež drahšie. To, aký typ strechy máte, vám je schopný určiť technik pri prehliadke na mieste.

Úžitok

Výhoda riešenia je najmä v okamžitej úľave. V bytoch sa nemusí prekurovať. Všetci, čo niekedy bývali v panelovom byte, poznajú zvlhčovače vzduchu zavesené na radiátoroch. To, že sa nemusí toľko kúriť, zaistí zdravšie bývanie. Výdavky za kúrenie pôjdu dole už v nasledujúcu zimu. Efekt sa dostaví aj tam, kde majitelia byty nevyužívajú celý rok a tiež v podlaží, ktoré je v poradí druhé od strechy. Tepelné pomery v dome sa začnú vylepšovať.

Riziká

Jednoznačne odbornosť. Zásahy amatérskych firiem do dvojplášťových striech sú odborníkom dobre známe. Väčšinou sa jedná o nevhodne zateplené dutiny, kde boli prerušené vetracie pomery a strecha prestala dobre fungovať. Odporúčanie je teda jasné, staviť na dodávateľa, ktorý má ako s otváraním, tak aj so zatváraním strechy s izoláciou viacročné skúsenosti.

Vhodné materiály

Chcete viac informácií? Zašlite nám nezáväznú objednávku a náš technik vás navštívi, prezrie si povalu a navrhne riešenie. Nezáväzne a bezplatne!

Nezáväzná objednávka

Akčné ponuky a zľavy