Väzníková strecha, haly

 • Máte pocit, že vám strechou uniká teplo?
 • Uvažovali ste o navýšení izolácie, ale medzi väzníky sa nedá dostať?
 • Potrebujete zlepšiť ekonomiku výroby, teda ušetriť za vykurovanie?

Ak má váš dom alebo výrobná hala strechu tvorenú väzníkmi, je možné, že vám uniká veľa tepla. Väzníkové stropy sa izolovali pomocou dosiek, ale medzi nimi sú často medzery. Týmito tepelnými mostami uniká teplo a teda aj peniaze. Pokiaľ chcete ušetriť za vykurovanie nemalé čiastky a tým zlepšiť ekonomiku svojho podnikania, odporúčame navýšiť izoláciu stropu. Fúkaná magmarelaxová izolácia nepriedušne obopne väzník a behom jedného dňa máte po starostiach.

Väzníková strecha, haly

Izolácia MAGMARELAX®ROCK
Súvislé obopnutie ventilácie
Hadica, ktorou sa dopraví izoláciaMAGMARELAX®ROCK
Drevené väzníky
Jaromír meria výšku izolácie

Prezrite si fotogalériu z realizácie

Izolácia väzníkovej konštrukcie


Najväčšie výhody:

 • Vysoké úspory energie – ekonomicky najvýhodnejšie opatrenie
 • Dokonale súvislá vrstva bez tepelných mostov
 • Vďaka fúkaniu sa izolácia dostane do neprístupných miest
 • Z jedného vstupu zateplíme celú strechu
 • Hotovo za 1 deň bez neporiadku, hluku a narušenia prevádzky
 • Nezlieha sa a nie je ju treba ošetrovať, kontrolovať, nestráca funkčnosť
 • Ľahko prekryje existujúce vrstvy starých dosiek
 • Rýchlo sa vráti – veľké úspory už po prvej zime
Nezáväzná objednávka

Väzníková strecha a jej izolácia

História

Väzníky nie sú produktom posledných 15 rokov. Technológia väzníkových konštrukčných prvkov je ďaleko staršia. Skôr sa používali väzníky zbíjané, dnes sa dohromady spájajú pomocou lisovaných doštičiek. Výhody sú v ľahkosti, dostupnosti a možnosti preklenúť veľké rozpony. Materiál nemusí byť vždy drevo. Existujú tiež montované či zvárané oceľové väzníky, alebo väzníky z betónu. Z hľadiska izolácie je najväčší problém v kvalite izolačnej vrstvy. Medzi prvkami boli použité nekvalitné izolácie, často ledabolo rozložené tak, aby sa nepovedalo. Vidieť kvalitne zateplenú väzníkovú strechu je dokonca i dnes vzácnosťou. Spravidla medzi doskami izolácie vidíme 1-2 cm veľké medzery a v zložitejších miestach izolácia úplne chýba.

Prečo nie dosky, ale fúkanú minerálnu izoláciu

Izolačné dosky sú nepochybne kvalitným materiálom. Problém je ich montáž. Väzníková strecha je veľmi zložitá, a preto sa prakticky nedá dokonale zatepliť z dosiek. Nové technológie dutinových alebo inak fúkaných minerálnych izolácií, ako sú napr. MAGMARELAX®ECO to ľahko dokážu. Postupným nafúkavaním vzniká jednoliata a ničím neporušená vrstva izolácie bez medzier a tepelných mostov. Možno tvrdiť, že 30 cm z dosiek neizoluje tak, ako 30 cm nafúkanej izolácie. To všetko bez zbytočného nosenia materiálu na povalu, odpadov a ďalšieho neporiadku. Z jedného otvoru sa opraví izolácia celej strechy.

Úžitok

Dodatočné opravy existujúcich izolácií na halách a domoch s väzníkmi sú najviac ekonomicky zaujímavým opatrením pri úsporách za vykurovanie. Pomer plochy stropu je často vysoký, a teda úniky sú veľké. Ak im dokážeme zamedziť, ušetríme. Ako druhotné efekty je zmenšenie námrazy v zime. Ušetríme za opravy odkvapov a znížime riziko pádu cencúľov. V lete sa haly často prehrievajú. To má vplyv na ekonomiku, napr. v poľnohospodárskych prevádzkach, kde vďaka horúčave dochádza k úhynom zvierat.

Riziká

Použitý materiál musí byť kvalitný, nenasiakavý a hlavne nezliehavý. To znamená, že vrstva aj po rokoch zostane stále rovnaká. Rad materiálov na súčasnom trhu zľahne, alebo zľahne pri navlhnutí v jarnom a jesennom období.

Vhodné materiály

Chcete viac informácií? Zašlite nám nezáväznú objednávku a náš technik vás navštívi, prezrie si povalu a navrhne riešenie. Nezáväzne a bezplatne!

Nezáväzná objednávka

Akčné ponuky a zľavy