Dutý drevený trámový strop

 • Je pre vás teplo stále drahšie?
 • Máte pocit, že by váš dom potreboval vylepšiť izoláciu?
 • Máte strop s dutinou, ktorá je prázdna a nevyužitá?

Pokiaľ ste ešte nezateplili strop svojho domu, urobte to. Drevené stropy sú často duté a tieto dutiny môžete ľahko využiť pre dodatočnú izoláciu. Pokiaľ sa rozhodnete pre fúkanú izoláciu, nemusíte vypratať celú povalu ani otvárať celý strop. Pre zateplenie postačí len niekoľko otvorov a z tých sa dutiny spoľahlivo vyplnia.

Dutý drevený trámový strop

Pavel práve vyplnil prvú dutinu
Prázdna dutina stropu
Hadica, ktorou sa fúkaMAGMARELAX®ROCK
Podlaha z dosiek
Stropné drevené trámy

Prezrite si fotogalériu z realizácie

Izolácia dutého trámového stropu


Najväčšie výhody:

 • Okamžitý efekt – v zime je rozdiel cítiť do hodiny
 • Doslova „za babku“ – 10x lacnejšia ako izolácia stien
 • Nie je nutné vypratávať povalu, postačí len niekoľko otvorov
 • Ušetrí doslova stovky eur za vykurovanie
 • Rýchle – za 3 hodiny máte hotovo
 • Bez neporiadku – nezasahujeme do prevádzky domu
 • Pri realizácii zistíme stav a kvalitu trámov
 • Rýchlo návratná investícia, ktorá zarába už nasledujúcu zimu
Nezáväzná objednávka

Skúsenosti z oblasti izolovania dutých trámových stropov v ČR a v SR od roku 1995

História

Duté stropy zhotovené z drevených trámov sú u nás tradičné. Môžu byť jednoduché alebo viacvrstvové, historické aj nové. Drevo je jedným zo základných stavebných materiálov. Dutiny v stropoch boli v minulosti vyplňované hlavne plevami (odpad zo spracovania obilia), ďalej slamou, zvyškami z kukurice, ale tiež stavebným odpadom. Tieto veci strop zbytočne zaťažujú, čo je však horšie, neizolujú. Dokonca ani škvára, tak často používaná v 70. rokoch ako izolant, neizoluje. Namiesto 10 cm kvalitnej modernej izolácie by sme museli použiť 1,4 m škváry!

Moderná izolácia v stropoch

Je to elegantné riešenie. Nemusíte vypratávať povalu, ani rozobrať celý strop a za deň máte hotovo i s vytvorením otvorov. Hadice sa jednoducho zastrčia do priestoru medzi trámami a fúkaná izolácia vyplní dutinu bez medzier a úplne jednoliato. Od roku 1995 ceny tepla stále rastú a tak sa upravila tiež stavebná norma. Dnes izolácia v hrúbke 30 cm nie je žiadnou zvláštnosťou. Preto rad našich klientov izoláciu dutiny stropu ešte kombinuje s izoláciou na voľnú plochu alebo pomocou novej izolačnej podlahy - stropného systému MAGMARELAX®.

Úžitok

Izolácia dutín v stropoch poskytuje veľmi elegantnú a finančne nenáročnú možnosť, ako zvýšiť kvalitu bývania, ušetriť za kúrenie a zároveň nemusieť v dome prestavovať. Nevzniká neporiadok, aplikácia je rýchla, overená časom. Navyše nedochádza k dodatočnému ďalšiemu preťažovaniu stropu domu a tým k zhoršeniu jeho statiky. Izoláciu stropu odporúčame ako prvý krok k úsporám tepla.

Riziká

Riziká sú v použitom materiáli, pretože nie všetko, čo sa môže fúkať, je vhodné do dutého dreveného stropu, ktorý ďalších 100 rokov nikto neotvorí. Preto do týchto konštrukcií odporúčame použiť iba tie najkvalitnejšie suroviny. Pokiaľ sa nám má investícia do toho najlepšieho naozaj oplatiť, je to celkom iste práve neprístupný trámový strop. Nie je nič horšieho, ako opravovať izolácie, ktoré zľahli na polovičku ich pôvodnej výšky a teda znovu úplne zbytočne otvárať strop. Oplatí sa priplatiť si a naši klienti navyše dostanú až 15-ročnú záruku.

Vhodné materiály

Chcete viac informácií? Zašlite nám nezáväznú objednávku a náš technik vás navštívi, prezrie si povalu a navrhne riešenie. Nezáväzne a bezplatne!

Nezáväzná objednávka

Akčné ponuky a zľavy