O fúkaných mineráloch

Technológia fúkaných minerálnych izolácií prišla na Slovensko v roku 2004. Do tej doby sa neprístupné konštrukcie buď neizolovali, alebo sa izolovali klasicky pomocou rohoží a dosiek. Výhody fúkania sú však nesporné. Pred domom zastaví nákladné auto, z ktorého sa natiahnu hadice až na miesto aplikácie izolácie. Pokiaľ sa jedná o dutinu, tak až do dutiny stropu. Do rozvlákňovacieho stroja umiestneného na korbe nákladného auta sa dávkuje materiál a ten sa pomocou vzduchu transportuje až do konštrukcie.

Výhody fúkaných minerálnych izolácií

Vysoká rýchlosť realizácie, bez odpadov a zvyškov. Pre zákazníkov táto technológia znamená veľkú úľavu. Už žiadne lešenia, nosenie materiálu cez obytné priestory, veľké upratovanie a pod. Za jeden deň je spravidla aplikácia izolácie hotová a čo je podstatné, účinok je okamžitý.

Prečo fúkame výhradne minerál

Keď sme sa v roku 2004 rozhodovali, aký materiál zvolíme, rozhodli sme sa pre minerálne vlákna. V tej dobe v Slovenskej republike nikto minerálne vlákna fúkať nevedel. Na trhu boli len vlákna z papiera. Rozhodli sme sa, že uprednostníme kvalitu, trvanlivosť a odolnosť proti vode a ohňu pred nižšou cenou suroviny, ktorú majú papierové izolácie. Musíme síce klientom vysvetľovať, prečo musia zaplatiť viac za zateplenie, ale sme presvedčení, že je to správne.

Minerál má unikátne, ničím nenahraditeľné vlastnosti, nezlieha sa. Vrstva ostáva bez zmeny aj v náročných miestach, kde dochádza k otrasom napríklad pri letiskách alebo frekventovaných cestách.

V roku 2010 sa nám podarilo do výroby zaradiť ako prvým v Európe ekologický materiál pre voľné fúkanie označený Magmarelax® ECO. Vlákna tohto materiálu sú čisto biele a neobsahujú spojivá na báze ropy. Radí sa medzi najvyšší ekologický štandard na svete.

Výroba minerálneho izolačného vlákna

Výroba skleneného izolačného vlákna

 
Nezáväzná objednávka

Akčné ponuky a zľavy