O teple

Už na základnej škole na hodinách fyziky sme sa všetci učili o tom, že teplo stúpa hore. Je to správne. Teplejší vzduch sa drží v horných častiach miestností a budov a naopak chlad sa drží pri podlahe. Teplo si doslova hľadá každú medzierku, kadiaľ by z domu uniklo. Všetko súvisí so zákonom zachovania energie, kedy energia (teda aj teplo) prúdi z miest s vyšším potenciálom do miest s nižším potenciálom. Laicky povedané, z miesta, kde je viac tepla, do miesta, kde je menej tepla. Ak tomu chceme zabrániť, musíme mu do cesty postaviť nejakú prekážku. Najefektívnejšia a zároveň najľahšia cesta, ako zabrániť úniku tepla z domu, je zateplenie stropu.

Princip tepelnej izolácie stropu

Schéma princípu tepelnej izolácie stropu

Výhody zatepleného stropu

V zimnom období udrží zateplený strop draho zaplatenú energiu vo vnútri domu a zníži náklady na vykurovanie o 30 percent. V horúcich letných dňoch, ktoré sú na našom území už bežné, sa naopak zateplením stropu zbavíte nepríjemnej horúčavy v miestnostiach pod strechou. Šikovným a trvalým riešením je tepelná izolácia stropu.

Profesionálne zateplený strop

Najefektívnejšia a zároveň najľahšia cesta ako zaizolovať strop, je fúkaná izolácia. Strop sa takto zaizoluje úplne rovnomerne, takže v stropnej konštrukcii už nebudú žiadne tepelné mosty, ktoré by teplo v zime odvádzali, a v lete naopak púšťali dnu. Izoláciu stropu vám zrealizujú naši skúsení profesionáli počas troch hodín za plného chodu domácnosti.

Odborné zateplenie stropu a dutých obvodových stien

Odborné zateplenie stropu a dutých obvodových stien (ak sú v objekte prítomné)


Nezáväzná objednávka

Akčné ponuky a zľavy