Pultová, plochá šikmá strecha

 • Nemôžete v lete kvôli horúčave spať?
 • Je vám v dome v lete horúco a v zime zase zima?
 • Cítite, že v zime vám teplo uniká z domu?

Ploché pultové strechy sa už na jar a hlavne v lete veľmi prehrievajú. Priestor pod strechou sa rozpáli a v noci sa pod ňou nedá spať. V zime je v horných poschodiach naopak zima, pretože teplo uniká z domu preč. Riešenie je pritom rýchle a na dosah ruky. Do priestoru medzi strechou a stropom je možné aplikovať fúkanú izoláciu. Tým sa vytvorí vrstva, ktorá utlmí horúčavu v lete a nechá vás konečne v pokoji sa vyspať. V zime je to naopak. Draho zaplatené teplo zostane vnútri domu a vy budete mať pohodu celý rok.

Pultová, plochá šikmá strecha

Plochá (pultová strecha)
Hadica, ktorou sa dopraví izoláciaMAGMARELAX®ECO
Dutina, kam sa musí vliezť
Vikier pre vstup do strechy
Roman pri vikieri plochej strechy

Prezrite si fotogalériu z realizácie

Izolace pultové střechy


Najväčšie výhody:

 • Odstráni prehrievanie miestností v lete
 • Ušetrí vám za vykurovanie v zime
 • Celý rok pohoda bývania a v zime ušetríte za vykurovanie
 • Nemusíte investovať do drahej klimatizácie
 • Za jeden deň máte problém vyriešený
 • Nie je nutné prestavovať strechu, stačí do nej vliezť
 • Zároveň s izoláciou vykonáte tiež revíziu strešnej konštrukcie
 • Rýchlo návratná investícia, ktorá zarába už nasledujúcu zimu
Nezáväzná objednávka

Zatepľovanie pultových plochých striech, skúsenosti, výhody a obmedzenia

História

Ploché strechy majú veľké výhody, oproti klasickej šikmej streche. Predovšetkým umožňujú jednoduchú kontrolu a údržbu strechy. Po streche sa dá prejsť, ak potrebuje opraviť, ide to spravidla ľahko. Dom vyzerá moderne, ploché strechy sa dajú architektonicky doviesť takmer k dokonalosti. V minulosti sprevádzal „boom“ plochých striech žiaľ nedostatok kvalitných materiálov. To je dôvod, prečo je treba vlastnosti starších domov s plochými strechami zlepšiť a to nehovoríme len o izolácii proti vode. Faktom zostáva, že jedným z častých problémov je prevádzka v lete, kedy majiteľov obťažuje veľké teplo.

Čo urobiť s pultovou strechou v prvom kroku

V každom prípade odporúčame do každej strechy urobiť vstup. Stačí obyčajný vikier, ktorý dokáže bezpečne zabudovať každý šikovný pokrývač. Pokiaľ je strecha nová a je ešte v záruke, je správne požiadať o to dodávateľa, aby vybudoval vstup. Priestor pod strechou sa často stane domovom ôs alebo kún a ak do neho nemôžeme vstúpiť, je to problém. Nenechajte sa prehovoriť, že to nemá zmysel. Jednoznačne vikier odporúčame.

Úžitok

Ak sa do strechy aplikuje vrstva fúkanej izolácie napr. MAGMARELAX®ROCK, znamená to, že budete mať dokonale súvislú bariéru, ktorá vám utlmí horúčavu v letných mesiacoch. Budete môcť konečne pokojne zaspať a ráno sa zobudíte odpočinutí a svieži. MAGMARELAX®ROCK je navyše protipožiarna, takže nemusíte mať obavu o bezpečnosť celej strechy. Efekt sa dostaví ihneď a po prvej zime ucítite zmenu i vo vašej peňaženke. Pri dnešnej úrovni cien energie môžete ušetriť až niekoľko sto eur za zimu.

Riziká

Je potrebné zamedziť prístupu zvierat. Kuna ani myš síce minerálnu izoláciu nežerú, ale môžu ju zničiť. Ak vám firma bude tvrdiť, že celý priestor povaly zaizoluje z jedného miesta, vyberte si inú. U pultovej plochej strechy to nie je možné. Naši pracovníci často doslova podliezajú trám v polovici strechy, aby mali istotu, že materiál bude všade rovnomerne rozprestretý.

Vhodné materiály

Chcete viac informácií? Zašlite nám nezáväznú objednávku a náš technik vás navštívi, prezrie si povalu a navrhne riešenie. Nezáväzne a bezplatne!

Nezáväzná objednávka

Akčné ponuky a zľavy